10 listopada odbył się gminny konkurs recytatorski „Krajobraz Poezji Polskiej”.

Uczniowie naszej szkoły wrócili z niego z sukcesami: w kategorii klas VI-VIII pierwsze miejsce uzyskał Radosław Balcerzak z klasy 6 a, a wyróżnienie – Karolina Dębowska z klasy 7 b.

Uczennica klasy V b – Oliwia Jaskulska zdobyła wyróżnienie w etapie wojewódzkim Turnieju Słowa „Dzieci Mają Głos”, który odbył się 24 listopada w Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

1 grudnia Dominika Kuźba również odebrała dyplom i nagrodę za wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jesień wierszem malowana”.

Nina Marcinkowska z kl. 4a i Paweł Chmielewski z kl. 6a - wzięli udział w turnieju szachowym pod nazwą „Polubić szachy –zostań mistrzem”. Odbył się on w Szkole Podstawowej nr 12 we Włocławku. Były to zawody w tzw. szachach szybkich, rozgrywki przeprowadzane były w systemie szwajcarskim (rozgrywanym w siedmiu rundach na czas). Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody. Paweł uzyskał 3,5 pkt, natomiast Nina zajęła drugie miejsce w kategorii dziewcząt do lat jedenastu

23 listopada w MDK „Pszczółka” w Inowrocławiu Marcin Wajgert uczestniczył w otwarciu wystawy pokonkursowej powiatowego konkursu plastycznego „Jesień wierszem malowana”.
Pracę Marcina przedstawiającą jesienne astry doceniono wyróżnieniem.

W dniu 15 grudnia br. w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego :"Świętość w codzienności - Błogosławiona Rodzina Ulmów wzorem dla życia współczesnych rodzin". Wśród laureatów znalazł się uczeń z kl. Ic Tadeusz Połomski, który zdobył I-miejsce w kategorii kl.I-III .Konkurs został zorganizowany przez Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin w Gnieźnie. Nagrody i wyróżnienia wręczył ks.bp R.Orchowicz.

Marcin Wajgert został zdobywcą nagrody głównej w Powiatowy konkursie

strażackim „Czujka w domu”.

Zosia Wiatr z klasy Va zajęła III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego
przez Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu. Zosia wykonała projekt witraża związany z Mikołajem Kopernikiem.

W dniu 11 stycznia 2024r. odbył się II Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze. Naszą szkołę reprezentowała Julia Zawicka z klasy 4a, która zajęła I miejsce  w kategorii solista klasy IV-VIII
Do konkursu uczennicę przygotowała Pani Małgorzata Sutor.